بسم الله الرحمن الرحیم

یافارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل 
بدون شک دوستان در کتاب اصول کافی این احادیث را خوانده آید
مگر میشود کسی شیعه باشد برای حکومت و رسیدن به قدرت بخواهد با آبروی کسی بازی کند.
شیعه تمام نعمت ها را برای سر فرازی قرآن و حضرات معصومین علیهم السلام و شیعیان می خواهد و بس
مگر میشود کسی به قدرت و نعمتی برسد و پای بر سر شیعیان گذاشته و بخواهد بر آبروی دیگران موج سواری کند
انتخابات نزدیک که میشود آبرو ها نیز ارزان میشوند.
 امام صادق علیه السلام فرمود: هر که بر ضرر مؤمن داستانى بگوید و قصدش عیب او و ریختن آبرویش باشد که از چشم مردم بیفتد خداوند او را از دوستى خود بدوستى شیطان براند و شیطان هم او را نپذیرد. 

عبد اللّه بن سنان گوید: بآن حضرت عرض کردم: عورت مؤمن بر مؤمن حرامست؟ فرمود: آرى، عرض کردم: مقصود شما دو عضو پائین تنه اوست؟ فرمود: آنچه که فهم تو بدان رفته است نیست همانا عورت مؤمن فاش کردن سّر اوست.

درباره اینکه در حدیث آمده: (((عورت مؤمن بر مؤمن حرام است))) فرمود: این نیست که مؤمن شود و تو از او چیزى ببینى؟ همانا مقصود این است که بضرر او داستانى بگوئى یا او را غیبت کنى (و نسبت عیب باو دهى). 

حال اگر بخواهیم بدانیم مومن کیست به حدیث زیر از اصول کافی و فرمایش مولایمان امام امیرالمومنین علی علیه الاف السلام توجه فرمایید

1 سلیم بن قیس گوید: شنیدم على علیه السلام مى‏فرمود: (و این هنگامى بود) که مردى نزد آن حضرت آمده بود و باو عرضکرد: کمتر چیزى که بنده بسبب آن مؤمن شود چیست؟ و کمتر چیزى که بنده بوسیله آن کافر گردد چیست؟ و کمتر چیزى که بنده با آن گمراه است چیست؟ حضرت باو فرمود: پرسیدى پس پاسخش را (دقت کن و) بفهم -. 
اما کمتر چیزى که بنده بدان مؤمن است آنست که خداى تبارک و تعالى خودش را بآن بنده بشناساند پس (آن بنده) بفرمانبردارى براى او اقرار کند، و (سپس) پیغمبرش (ص) را باو بشناساند پس بفرمانبردارى او نیز اقرار کند، و (هم چنین) امام و حجت خود را در زمین، و گواهش را بر خلق باو معرفى کند، و براى او هم بفرمانبردارى اعتراف کند، (سلیم گوید:) من عرضکردم: اى امیر مؤمنان و اگر چه همه چیز را بجز آنچه بیان فرمودى نداند؟ فرمود: آرى در صورتیکه هرگاه دستورى باو دهند اطاعت کند. و اگر نهیش کردند نکند.

اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه و النصر والغلبه

بهترین راه برای حل مشکل بیکاری و بی پولی و ازدواج

اگرفکر میکنند شیعه هستند اشتباه میکنند آنانکه در هتل ...

منظور مکرون از هیولای اسلام و اسلام انحرافی چیست،؟

مؤمن ,باو ,فرمود ,بنده ,چیزى ,میشود ,که بنده ,چیزى که ,کمتر چیزى ,عورت مؤمن ,او را

مشخصات

تبلیغات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تولید کننده مبلمان سفارشی هدایای تبلیغاتی ادگیفت روزنامه جوان دانلود آهنگ جدید رادیو جوان saragholipoor1355 ای تمام جهان با من باش تولید و پخش شال و کلاه بافت گرافیک سه بعدی تک Tak3d salamatbiz پایگاه اطلاع رسانی رسمی محمد گودرزوند چگینی